S. M. Bałdyga, San Damiano krzyż wezwania Powiększ do pełnego rozmiaru

San Damiano krzyż wezwania, S. M. Bałdyga

Książka służy głębszemu poznaniu bogatego przesłania krzyża, z którego przemówił Chrystus do św. Franciszka słowami: "Idź i odbuduj mój dom".

Więcej szczegółów

96 dostępnych

29,00 zł

San Damiano – krzyż wezwania: ta książeczka to wspaniała okazja do głębszego poznania bogatego przesłania krzyża, z którego Chrystus powiedział do św. Franciszka z Asyżu: „Idź i odbuduj mój dom”. Oprócz tekstu wyjaśniającego poszczególne sceny przedstawione na krzyżu, autor proponuje także myśli, które mogą posłużyć do przeprowadzenia osobistej refleksji nad symbolem życia i śmierci.
Zaletą tego wydania jest też dodatkowa rozkładana strona, umożliwiająca podczas lektury widzenie całej ikony krzyża z San Damiano.
Dzięki niewielkim rozmiarom możesz tę książeczkę wszędzie ze sobą zabrać!

Do każdej książki dodajemy krzyż San Damiano.

Sergiusz M. Bałdyga OFM – franciszkanin z Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest związany z Wyższym Seminarium Duchownym Braci Mniejszych w Katowicach-Panewnikach. Zaangażowany w formację zakonną i kapłańską, pełnił m.in. obowiązki wicesekretarza ds. formacji i studiów w Kurii Generalnej Zakonu w Rzymie oraz dyrektora Centrum Młodzieżowego-Powołaniowego „Trzej Towarzysze” w Chorzowie. Jedną z jego pasji jest ikonografia franciszkańska oraz odkrywanie jej znaczenia w życiu duchowym i rozeznawaniu powołania.